جزیره های دیروز و فردا | جزایری با فاصله ۴ کیلومتری اما با فاصله زمانی ۲۰ ساعته

باور نکردنی های دنیای پیرامون ما تمام شدنی نیستند. یه جایی در کره‌‌ی زمین هست که فاصله‌ بین دوتا جزیره‌ی ۴ کیلومتره ولی اختلاف زمانی‌شون ۲۰ ساعته دلیلش اینه که خط زمان بین المللی از بین این دوتا رد میشه. این دوتا جزیره به جزیره‌های دیروز و فردا هم معروفند.

جزایر دایمید - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جزیره های دایمند بزرگ و کوچک که به جزیره های دیروز و فردا مشهورند

جزایر دایمید٬ که بنام گوزدف هم شناخته می‌شوند٬ دو جزیر صخره‌ای هستند که در میانه تنگه برینگ واقع شده‌اند. این جزایر شامل دو جزیره دایمید بزرگ که متعلق به کشور روسیه است و جزیره دایمید کوچک هستند که جزو خاک ایالت آلاسکا از کشور ایالات متحده می‌باشندطول جزیره‌ی دیومد بزرگ به هشت کیلومتر می‌رسد و طول دیومد کوچک کمتر از نصف آن است. جزایر دیومد آتشفشانی‌اند و چیزی در حدود پانصد متر از سطح دریا ارتفاع دارند.

جزایر دایمید در میانه تنگه برینگ در بین سرزمین آلاسکا و سیبری واقع شده‌اند. دریای چوکچی در شمال این جزایر و دریای برینگ در جنوب این جزایر واقع شده‌اند. در ۹.۳ کیلومتری جنوب این جزایر فِیروی راک واقع شده که معمولاً جزوی از این جزایر شمرده‌نمی‌شود. از آنجاییکه این دو جزیره با خط روزگردان از هم سوا شده‌اند٬ از نظر زمانی جزیره دایمید بزرگ تقریباً به اندازه یک روز از جزیره دایمید کوچک جلوتر است. از همین رو برخی این جزایر را جزیره فردا (دایمید بزرگ) و دیروز (دایمید کوچک) می‌خوانند.

 

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن