علت غرق شدن کشتی ایرانی بهبهان در آب های عراق چه بود؟ + ویدیوی لحظه غرق شدن

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره علت غرق شدن کشتی ایرانی بهبهان در آب های عراق خواهیم داشت! همچنین ویدیویی از لحظه غرق شدن این کشتی نیز منتشر شده است! با ما همراه باشید. خبرگزاری نینا عراق اعلام کرد که یک کشتی ایرانی موسوم به بهبهان در نزدیکی کانال خور عبدالله غرق شده است!

 

خبرگزاری نینا عراق اعلام کرد که عملیات نجات خدمه این کشتی آغاز شده است و علت این حادثه و میزان خسارت وارده به آن هنوز مشخص نیست! در همین حال برخی رسانه ها همچون الحدث مدعی شده اند ۴ نفر از خدمه این کشتی نجات پیدا کرده اند اما از سرنوشت دیگر سرنشینان آن خبری در دست نیست. برخی منابع تعداد سرنشینان را ۹ و برخی دیگر ۸ نفر اعلام کرده اند.

گفته می شود این کشتی از خرمشهر حرکت کرده است و قرار بوده است در کویت پهلو بگیرد.

نوراله اسعدی ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر درباره غرق شدن کشتی ایرانی بهبهان گفت:

کشتی باری بهبهان که از بندر خرمشهر عازم بندر ام‌القصر بود در آب ‌های عراق غرق شد. شناور باری بهبهان ، ١٣ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی حامل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام القصر عراق بود که شب گذشته در کانال آبی خورعبدالله در میان عراق و کویت و در محدوده استحفاظی آب ‌های عراق غرق شد.

وی تعداد خدمه این شناور را هفت نفر اعلام کرد و افزود:

چون این حادثه در محدوده عراق اتفاق افتاده است هنوز جزئیات دقیق از علت حادثه و تلفات احتمالی انسانی به ما گزارش نشده است و در حال پیگیری این موضوع هستیم.

نوراله اسعدی ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد:

الان در حال رایزنی با کشور عراق هستیم تا یک گروه از کارشناسان دریایی را به محل حادثه اعزام کنیم. جزییات کامل این حادثه بعد از تکمیل اطلاعات، متعاقبا اطلاع رسانی می‌ شود.

اما نادر پسنده ، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر درباره غرق شدن کشتی ایرانی بهبهان و جزییات این حادثه گفت:

تعداد خدمه این شناور هفت نفر هستند که تاکنون یک نفر فوت شده و چهار نفر نجات یافته ‌اند. وی همچنین خبر داد که دو نفر در این حادثه مفقود شده‌اند که یک نفر ایرانی و یک نفر هندی هستند. هماهنگی برای اعزام تیم‌ های امداد ونجات از سوی ایران انجام شده است و در حال اعزام برای همکاری و مشارکت با تیم‌ های امداد و نجات عراقی جهت جستجوی دو نفر دیگر هستیم. به گفته پسنده این کشتی از نوع شناور زیر۵۰۰ فلزی است و حامل بار مصالح از بندر خرمشهر ایران به سمت عراق بوده است.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x