عکس هایی از یک قرن پیش و ثبت لحظات جالب و خاطره انگیز با دوربین

عکس هایی که از قدیم برجای مانده بیشتر از هر چیزی ارزش دارند زیرا آنها حقیقتی را ثبت کردند که هرگز توان بازگشت به آن زمان و دیدن آن را نداریم . در زمان‌های قدیم که مثل امروز امکان ثبت تصاویر با گوشی‌ وجود نداشت، عکاسان لحظات جالب و خاطره انگیزی را با عکس‌هایشان ثبت کرده‌اند. بیشترین عکس‌ها در دنیا در طول یک قرن گذشته گرفته شده‌اند، چون تمام گوشی‌ها مجهز به دوربین هستند. اما در زمان‌های قدیم عکاسان لحظات جالب و خاطره انگیزی را با عکس‌هایشان ثبت می‌کردند. در این جا مجموعه‌ای از عکس هایی از یک قرن پیش آمده که برای همیشه در تاریخ باقی می‌مانند.

عکس هایی از یک قرن پیش
عکس هایی از یک قرن پیش

نخستین عکس از انسان در سال ۱۸۳۸

 

عکس معبد Boulevard du در فرانسه که توسط لوئیس داگر از پنجره اتاقش در بهار سال ۱۸۳۸ گرفته شده است. همانطور که می‌بینید در این تصویر تنها عکس یک کفاش و مشتری اش دیده می‌شود. البته انسان‌های دیگری هم وجود داشته اند، اما به دلیل نوع عکاسی داگر آن‌ها در تصویر نیفتاده اند.

تاتوی سرخپوستی روی صورت یک زن سفیدپوست، ۱۸۶۳

 

خانواده اولیو اوتمن زمانی که ۱۴ سالش بود در سال ۱۸۵۹ کشته شدند. او نیز توسط سرخپوست‌ها دزدیده شد و در بازار برده فروش‌ها به فروش رسید. پس از ۵ سال به آمریکا بازگردانده شد. ممکن است با او مثل برده‌ها رفتار نکرده باشند، زیرا روی صورت او را مثل خودشان خالکوبی کرده اند.

تصویر دانش آموزان بعد از بازی گلوله برفی

 

ظاهر دانشجویان دانشگاه پرینستون بعد از بازی با گلوله‌های برفی. شاید آن‌ها را با سربازان در حال بازگشت از میدان جنگ اشتباه بگیرید.

مجسمه سازی که به کهنه سرباز کمک می‌کند زخم‌های صورتش را مخفی کند، ۱۹۱۷

 

در آغاز قرن ۲۰ جراحی‌های پلاستیک شیوع و کیفیت چندانی نداشتند، اما ماسک‌هایی توسط مجسمه ساز‌ها ساخته می‌شد که جایگزین قسمت‌های از دست رفته صورت می‌شد. یکی از متخصصان ساخت این ماسک‌ها Anna Coleman Ladd نام داشت. شاید این ماسک‌ها صورت را درست مثل اولش نمی‌کرد، اما باعث می‌شد این افراد بتوانند در جامعه با دیگران ارتباط برقرار کنند.

قد بلندترین مرد تاریخ، ۱۹۳۰

 

رابرت پرشینگ وادلو با ۲۷۲ سانتیمتر قد و ۱۹۹ کیلوگرم وزن قدبلندترین مرد جهان شناخته شده است. رابرت متاسفانه عمر کوتاهی داشت و در سال ۱۹۴۰ در سن ۲۲ سالگی فوت کرد.

کارگر آلمانی که دست خود را به نشانه احترام نظامی نازی بلند نکرده است، ۱۹۳۶

 

نام او آگوست لندمسر کارگر شرکت کشتی سازی است که با سیاست رایش سوم به دلیل این که نمی‌توانست با زن یهودی ایرما اکلر ازدواج کند مخالفت کرد. ایرما به یک اردوگاه کار اجباری فرستاده شده و همانجا به قتل می‌رسد و آگوست نیز مدتی بعد ناپدید می‌شود.

بازگشت سربازان آمریکایی به خانه، ۱۹۴۵

 

پس از اتمام عملیات نظامی در اروپای غربی ملکه الیزابت سربازان آمریکایی را به نیویورک فرستاد.

کمر باریک‌ترین زن دنیا، ۱۹۵۹

 

اتل گرنگر زن بریتانیای برای رضایت همسرش ویلیام تغییرات زیادی در خود ایجاد کرده است. او حتی شب‌ها هم شکم بند می‌پوشید، کفش‌های پاشنه بلند پا می‌کرد و انواع پیرسینگ روی گوش و بینی داشت. پیرسینگ روی بینی او توسط خود ویلیام با سوزن نقره انجام شده بود. به مرور زمان کمر اتل از ۶۲ سانتیمتر به ۳۳ سانتیمتر کاهش یافت و در رکورد‌های جهانی گینس ثبت شد.

عکس خانوادگی روی کره ماه، ۱۹۷۲

 

چارلز دوک فضانورد ناسا در عملیات آپولو ۱۶ به کره ماه قدم گذاشت و عکس خانوادگی اش را آنجا باقی گذاشت.

منبع: بدونیم

 

 

 

بیشتر بخوانید :

حقایقی جالب از تاریخچه جراحی های زیبایی، از مصر باستان تاکنون

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن