فال نوستراداموس مهر ماه ۱۴۰۰ همراه با پیش بینی نوستراداموس برای سال ۱۴۰۰

پیش بینی آسترولوژی برای سال 1400 شمسی

پش‌گویان زیادی در طول تاریخ بوده‌اند که بعضی از آنها نیز پیش‌بینی‌های درستی انجام داده اند ولی اسمی که با پیش‌گویی عجین شده، نام نوستراداموس است. وی عطار و پیشگوی اهل فرانسه بود که پیش بینی های مهمی را انجام داده است که به واقعیت تبدیل شده است. در ادامه فال نوستراداموس که یکی از فال و طالع بینی های پرطرفدار محسوب می شود را مطالعه می کنید.

فال نوستراداموس

 

•┄┅ متولد فروردین ┅┄•

سفری خوش و لذتبخش در پیش دارید. باید خود را برای تغییراتی که در زندگیتان رخ خواهد داد آماده کنید. هر تصمیمی بگیرید عاقبت خوشی در انتظارتان است.

•┄┅ متولد اردیبهشت ┅┄•

 به زودی در مدتی کوتاه صاحب مال و ثروت فراوانی می شوید. بر تلاش خود بیفزایید.

•┄┅ متولد خرداد ┅┄•

کسی مزاحم شما می شود و مانع از کارهایتان می شود. باید او را از سر راه بردارید. از دیگران کمک بگیرید.

•┄┅ متولد تیر ┅┄•

 فردی سختکوش و با پشتکار هستید. به مدد این خوصوصیات مفید خود می توانید در هر کاری موفق شوید. با همت و تلاش بسیار جلو بروید تا به خواسته های خود برسید.

•┄┅ متولد مرداد ┅┄•

 نمادی از احساسات و عواطف قلبی. با دیکران مهربان باشید و محبت خود را به آنها ابراز کنید تا روابط تان با آنها گرم شود.

•┄┅ متولد شهریور ┅┄•

فردی قوی و محکم و زیرک هستید که باید قوای خود را بشناسید و از آنها برای رسیدن به هدفهایتان بهره بگیرید.

فال نوستراداموس
فال نوستراداموس

•┄┅ متولد مهر ┅┄•

به کمک خلاقیت خود می توانید در کار خود به موفقیتهای چشمگیری دست پیدا کنید . احتمالا صاحب فرزند خواهید شد و خبرهای شادکننده دریافت می کنید.

•┄┅ متولد آبان ┅┄•

نماد سعادت و نیکبختی. به اهداف و خواسته های بزرگ خود نزدیک می شوید. بویژه در مورد عشق به توفیق می رسید و خوشبخت می شوید

•┄┅ متولد آذر ┅┄•

شما را فریب می دهند و با ریکاری خود باعث ضرر و زیان مالی شما می شوند. احتمال دزدی نیز وجود دارد. از مال و ثروت خود بیشتر محافظت کنید.

•┄┅ متولد دی ┅┄•

به زودی خبر خوشحال کننده ای دریافت خواهید کرد که باعث هیجان و شادی تان می شود.

•┄┅ متولد بهمن ┅┄•

خبرهای خوب و مهمی دریافت می کنید. جشن و شادی و ازدواج در راه دارید. امکان وقوع مشاجره و دعوا نیز هست.

•┄┅ متولد اسفند ┅┄•

به زودی از شما خواسته می شود که در یک عمل متهورانه شرکت کنید. شجاع باشید و به کمک دیگران بشتابید.

فال نوستراداموس

پیش بینی نوستراداموس برای سال ۱۴۰۰

برای سال ۲۰۲۱ هم “نوستراداموس” در کتاب “پیشگویی‌ها” (انتشار در سال ۱۵۵۵) پیشگویی‌هایی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها وداع یک پادشاه پرسابقه با تاج و تخت و مرگ یک رهبر در قاره آمریکاست. به گزارش سی‌ان‌ان ترک، رسانه‌های اسپانیا پیشگویی‌های نوستراداموس برای سال ۲۰۲۱ را مورد تعبیر و بررسی قرار داده و درباره مصادیق آن دست به گمانه زنی زده‌اند.

نوستراداموس پیشگویی‌های ترسناکی برای سال ۲۰۲۱ دارد. او برای سال ۲۰۲۱ از آخرالزمان زامبی گرفته تا برخورد شهاب سنگ با زمین و حتی طوفان‌های خورشیدی را پیش بینی کرده است. در ادامه ۶ پیشگویی نوستراداموس برای ۱۲ ماه آینده را می‌خوانید:

آخرالزمان زامبی‌ها

به گفته ستاره شناس قرن شانزدهم، دانشمندی از روسیه سلاح بیولوژیکی ایجاد می‌کند که می‌تواند خبر بسیار بدی برای بشریت باشد. این سلاح ویروسی ایجاد می‌کند که مردم را به زامبی تبدیل خواهد کرد – و در نهایت نسل بشر را منقرض خواهد کرد.

قحطی

گویی آخرالزمان زامبی‌ها کافی نبوده است. نوستراداموس همچنین معتقد است که زمین با قحطی بزرگی که در کتاب مقدس آمده، مواجه خواهد شد. این قحطی به حدی بزرگ و عظیم است که تاکنون جهان به خود ندیده است. به گفته او قحطی با شیوع بیماری و زمین لرزه‌های بزرگ آغاز خواهد شد.

توفان‌های خورشیدی

به گفته نوستراداموس، طوفان‌های بزرگ خورشیدی در سال ۲۰۲۱ خسارات زیادی به سیاره ما وارد خواهد کرد. او در کتاب خود آورده است: «ما شاهد بالا آمدن آب و سقوط زمین در زیر آن خواهیم بود.»
ویرانی‌ها در سراسر کره خاکی باعث می‌شود مهاجرت‌های گسترده‌ای صورت بگیرد و ساکنان زمین به دنبال منابع طبیعی جدید خواهند بود. این رویه به گسترش جنگ در سراسر کره زمین نیز منجر خواهد شد.

برخورد شهاب سنگ به زمین

وی در کتاب خود آورده است: در آسمان آتش دنباله دار طولانی و جرقه‌ای بزرگ می‌بیند. این سخن حاکی از برخورد یک شهاب سنگ به زمین است. طبق گفته‌های ناسا نیز سیارک کی اف ۱ در ۶ مه سال ۲۰۲۱ به زمین برخورد خواهد کرد.

زلزله ویرانگر

در سال ۲۰۲۱ زمین با یک فاجعه طبیعی دیگر مواجه است. با این حال، اگر شما در کالیفرنیا زندگی کنید خبر بد را پیش بینی می‌کند. نوستراداموس ادعا می‌کند که زمین لرزه‌ای عظیم در آمریکا رخ خواهد داد و کالیفرنیا جایی است که این زمین لرزه رخ خواهد داد. او حتی تاریخ دقیق این زلزله را ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۱ عنوان کرده است.

کاشت تراشه در مغز سربازان

طبق گفته نوستراداموس در سال ۲۰۲۱ تراشه‌هایی در مغز سربازان قرار می‌گیرد که او از آن‌ها با عنوان «ارتش ساخته شده» نام برده است. این ابرسربازان جدید ظاهراً برای نجات نسل بشر مورد نیاز خواهند بود و نیرو‌های مسلح را هدایت خواهند کرد.

بازگویی نشانه گیری و هدفمندی انرژیهای جدید در سال ۱۴۰۰

ستاره‌بینی، اَختَربینی، تَنجیم یا آسترولوژی (به انگلیسی: Astrology) بررسی تأثیر اجرام سماوی ماه، عطارد، زهره، خورشید، مریخ، مشتری، زحل، ثوابت گاه عقدتین قمر بر عالم است؛ که تعیین‌کننده حرکات چهار عنصر عالم می‌باشند. در ستاره بینی چهار نحله گسترده وجود دارد:

  1. طالع بینی: به وضعیت سماوات از لحظه تولد فرد تا جمله جنبه‌های زندگی وی مربوط می‌گردد.
  2. ستاره بینی عمومی: وضعیت سماوات را در لحظات به ویژه مهم مثلاً اعتدال ربیعی، خسوف و کسوف، یا اقتران سیارات با رویدادهای که به روی طبقات وسیعی مردم و ملتها یا کل جهان اثر می‌گذارند، مربوط می‌سازد.
  3. ستاره بینی حُکمی: با بررسی وضعیت سماوات معین می‌سازد که لحظه‌ای خاص برای آغاز کاری خاص مناسب است یا خیر.
  4. ستاره بینی مذاکره‌ای: پاسخ به سوالات خاص بر مبنای وضعیت سماوات در لحظه پرسش است.

پیش بینی آسترولوژی برای سال ۹۹

امسال منشوری را خواهیم دید. منشوری در آسمان ما قرار می گیرد که تمام آگاهی و انرژی از آن گذر کرده و پخش خواهد شد. منظور، آگاهی و انرژی هایی است که از ابعاد بالاتر به زمین می رسد. انگار هر چیزی از ابهام درمی آید. امسال دروغگویی و ریا سخت می شود. انرژی ها تفکیک می شوند. افراد در سطوح مختلف آگاهی و انرژی، به اندازه ظرفیت وجودی خودشان، از انرژی بهرهمند می شوند. اورانوس از تغییر نقش ها و جایگاه ها حکایت می کند. در لحظه تحویل و تحول، اورانوس و ونوس به ما میگویند سعی در تغییری دارند تا مایه موفقیت و رشد و زیبایی شوند. ونوس و اورانوس ما را به کمال و آگاهی نزدیکتر می کنند. ونوس و اورانوس، تغییر در هر سیستمی را به ارمغان می آورند و باعث تغییر در روشها و متدها میشوند. امسال به سمت تغییر خود میرویم. اورانوس به صورت ناگهانی، شعله شهامت و شجاعت را در ما بالا می کشد تا به سمت تغییر خود قدم برداریم. یعنی هر فردی شجاعت این را پیدا می کند تا با خویشتن واقعی خود روبه رو شود و تغییراتی در خودش ایجاد کرده تا به سمت کمال سوق پیدا کند. روش و رویکرد ما نسبت به سلامتی، مطالعه و آموزش تغییر میکند. هر انسانی متدی برای سلامتی، آموزش و مطالعه و حتا کسب درآمد دارد؛ اما تمام این روش ها و سیستم ها دستخوش تغییر خواهد شد.

اورانوس مدام جرقه آگاهی را در زمین می زند و اینها باعث بیرونریزی زمین خواهد شد. زمین سعی دارد چاکراها و کانال های انرژی خود را پاکسازی کرده و آلودگی های خود را خارج کند. سعی دارد اتصال بین خود و ساکنیناش را نیز بهبود ببخشد و به آنها هم کمک کند. امسال شاهدان و ناظران زیادی از دیگر ابعاد روی زمین هستند. تاریکی مثل همیشه دست از کار نمی کشد. اما نیروهای نور در زیرِ زمین در حال برقراری کانال های ارتباطی ما با چنل گسترده کهکشانی هستند؛ در حال اتصال با کانال های درمانی و ارتباط گرفتن با سیارات دور. مردمان نور امسال بسیار روی زمین اثرگذار خواهند بود و بسیار کمک خواهند کرد. منظور از نیروهای نور در زیرِ زمین، موجودات زیرزمینی است؛ نه موجودات فرازمینی. امسال بیش از هر زمان دیگری نیروهای زیرزمینی در حال فعالیت هستند و به احتمال خود را نشان خواهند داد و شاید مشاهدات زیادی در مورد آنها به وجود بیاید.

تغییرات در سیستمهای الکتریکی خواهیم داشت. تصاویر هولوگرامی عجیبی از ابعاد و سیارات دور دریافت می کنیم. شاهدان غیب، در حال افزایش راه ورودی به درون زمین هستند. زمین نزدیک به چاکرای قلبی، چاکرای ریشه و چاکرای دوم، بیرون ریزیهایی خواهد داشت. زمین نیز مانند هر چیز دیگری، کانالها و مراکز انرژی دارد که در تصویر زیر، مکان چاکراهای زمین را ملاحظه می نمایید. در نزدیکی چاکرای دوم زمین، احتمال زمین لرزه زیاد است. در نزدیکی چاکرای سوم، احتمال فعالیتهای آتشفشانی زیاد است. درون اقیانوسها به خصوص اقیانوس اطلس، تغییر و تحولاتی رخ می دهد. در آینده نه چندان دور، چیزی به مانند یک شهر، از زیر اقیانوسی بالا میآید. انگار دگرگونی عجیبی ایجاد می شود. امسال گونه عجیبی از حشرات و خزندگان کشف و مشاهده می شوند.

گفته شد که تصاویر هولوگرامی عجیبی از ابعاد و سیارات دور دریافت می کنیم. یعنی فرازمینی ها و مردمانی که در سیارات دور هستند، امسال به شیوه هولوگرافیک با ما ارتباط برقرار می کنند. خیلی از مردم ممکن است تصاویری ببینند یا با موجوداتی ارتباط برقرار کنند یا بسیار ممکن است نشانه هایی از فرازمینی ها و موجودات دیگر مشاهده شود. اما اینها خود واقعی آنها نیست، بلکه تصاویر هولوگرامی آنهاست که چون این تصاویر سه بعدی هستند، ممکن است ما فکر کنیم آنها واقعاً اینجا حضور دارند. سیستم عرضه و تقاضا تغییر می کند. روح جمعی توسط نیروهای برتر ارتقا پیدا میکند. یعنی ظرفیت روح جمعی افزایش مییاید. ناخودآگاه جمعی و روح جمعی ما ظرفیت و کششی دارد که این ظرفیت به طور کلی تغییر کرده و ظرفیت مردمان زمین ارتقا می یابد. ما در حال آمادگی برای ورود به یک مرحله متفاوت هستیم.

روان ما ارتقا می یابد و اگر ما تغییر نکنیم، دچار مشکلات روحی و روانی می شویم. امسال سیستم روانی همه افراد تغییرات بزرگی خواهد داشت و نیروی الهی و برتر، میخواهد ما را به سمت تغییرات روانی نیز پیش ببرد. ما برای اینکه تغییری در خودمان و زندگیمان ایجاد شود، لازم داریم روانمان نیز تغییر کند. حال اگر ما خودمان کمک به این تغییر نکنیم و به سمت این تغییرات پیش نرویم، دچار مشکلات روحی و روانی می شویم. به همین دلیل ممکن است امسال با افرادی که دچار مشکلات روحی روانی شده اند، زیاد برخورد کنیم. بهتر است امسال همه ما از سنگ تُرمالین در خانه و محل کار استفاده کنیم. با توجه به انرژی های موجود، این سنگ بسیار مناسب دفع انرژیهای منفی و حتا اختلالات فرکانسی است و باعث می شود سلامتی و انرژی مثبت ما حفظ شده و در فاز مثبت قرار بگیریم. در کل امسال، کریستالها خیلی برای ارتباط کمک کننده خواهند بود.

فال نوستراداموس

بالاخص ارتباط با انرژی ها و نیروهایی که در سیارات دیگر هستند. برای هر ارتباطی فراتر از زمین و همچنین ارتباطات درون زمینی کاربرد خواهند داشت. انرژی های ماه، سترن و پلوتو به ما نشان می دهد که بهم ریختگی های روحی و روانی امسال خیلی زیاد می شود. خیلی از افرادی که پیش زمینه بیماری داشته اند یا قبلا بیماری داشته و خوب شده اند، امسال این بیماری های روحی دوباره بروز پیدا می کنند. مشکلات روحی و روانی خیلی پررنگ شده و بهم ریختگی ها زیاد می شود. متاسفانه مردم ناآگاه بیش از پیش از نیروهای منفی استفاده خواهند کرد. شاهد فروش زیاد قرص های مربوط به اختلالات روانی خواهیم بود. خیلی از افراد را در اجتماع به صورت خواب آلوده و گیج خواهیم دید که در اثر مصرف همین قرصهاست. ماه، سترن و پلوتو نشان می دهند که صنعت ماشین و خودرو متحول می شود. پتانسیل پیدا شدن شهری از زیر خاک وجود دارد. خیلی از چیزهای قدیمی در دنیا ارزش زیادی پیدا می کنند.

کلکسیون دارها زیاد می شوند. عتیقه ها ارزششان بیشتر می شود. حتی خیلی وسایل ساده ای که متعلق به پدربزرگ و مادربزرگ های ما بوده است، ناگهان تبدیل به چیزهای ارزشمندی می شوند. شاید بخاطر انرژی هایی باشد که در حافظه آن وسایل قدیمی ذخیره شده اند. امسال گردهمایی های معنوی زیاد می شود. طبیعت بارها به صدا در می آید. اواخر آبان ماه خطری طبیعت و جنگل ها را تهدید می کند. در خردادماه و تیرماه قدمی در علم برداشته می شود که ممکن است به حیطه هوافضا و ناسا مربوط باشد. جزء خاصی از اتم آشکار می شود. چیز خاصی را دانشمندان در مورد اتم متوجه می شوند. اطلاعاتی در مورد پادماده بدستشان می رسد که شاید ارتباطی با ذره الکترون داشته باشد. فرد یا افرادی در شمال امریکا و بخش میانی افریقا، خبرهایی در مورد آینده می دهند و از ارتباطاتی می گویند. امسال گنج های زیادی پیدا می شود. زمین در حال پاکسازی درونی است و انگار زمین هر چه در درون خود دارد، می خواهد بالا بیاورد. خیلی از گنج ها و چیزهایی که درون زمین وجود دارد، بیرون میزند و افراد خیلی راحتتر از همیشه می توانند این قبیل چیزها را پیدا کنند. انگار هر کسی که به دنبال اینها بوده یا در ملک شخصی خود چیزی داشته باشد، احتمال دسترسی اش زیاد می شود.

زبانی به جای زبان انگلیسی رایج می شود. البته زبان بین المللی انگلیسی است، اما زبان متفاوتی به احتمال رواج پیدا می کند تا طی چند سال آتی تا حدی جای زبان انگلیسی را بگیرد. انرژی خورشیدی نشان می دهد که تغییراتی در سیستم مالی و معیشتی خواهیم داشت. همه مجبور هستند تغییراتی در سیستم کاری، مالی و معیشتیشان ایجاد کنند. تغییراتی در محل زندگی نیز خواهیم داشت. افراد همگی ممکن است چیدمان محل زندگی یا حتی لایف استایل خود را تغییر دهند. زندگی افراد خیلی به سمت طبیعی شدن پیش میرود و خیلی افرادی که در مسیر نور و آگاهی هستند، زندگیشان به طبیعت نزدیکتر می شود.
نپتون و مرکوری نشان میدهند که خیلی از روابط گذشته به شکل متفاوتی دوباره از سر گرفته میشود. هر فردی در زندگی ما در جایگاه درست خودش قرار میگیرد. این موضوع مساله نقشها را نشان میدهد. یکی از مهمترین مساله های امسال که بر آن تاکید می شود، تغییرات در نقش هاست. هر کسی در جایگاه درست خودش در زندگی ما قرار می گیرد. روابطی که در گذشته داشته ایم، به شکل متفاوتی دوباره از سر گرفته میشوند. انگار که آدم هایی که در گذشته ما بوده اند و شاید رابطه ما با آنها خیلی سال است قطع یا کمرنگ شده است، دوباره وارد زندگی ما می شوند. حتی روابطی که از گذشته تا الان داشته ایم، به شکل متفاوتی در زندگی ما تاثیرگذار خواهند بود.

امسال با افرادی آشنا می شویم که در رشد ما موثر باشند و باعث تغییرات شوند. خیلی افراد وارد زندگی ما می شوند، صرفاً برای انتقال یک آگاهی یا رد کردن یک کارما. خیلی باید حواسمان باشد که روابطی که امسال ایجاد می شوند، لزوماً روابطی نیستند که در زندگی ما ماندگار باشند. ما امسال وسعت ارتباطات پیدا می کنیم و هدف از این ارتباطات، انتقال آگاهی یا رد کردن کارما است. یعنی ارتباطات صرفاً برای رشد خواهد بود. ذهن ما امسال بسیار بسیار مشغول ارتباطات خواهد بود. ذهن ما از عمق ناخودآگاهمان فرمان گرفته و هدایت می شود. قلبها و افکار ما بیش از هر زمان دیگری پیرو عشق خواهد بود. و مساله عشق خیلی برای هر فرد مهم میشود. یکی از مهمترین مسایل زندگی اکثر آدمها امسال، مساله عشق خواهد بود و آدمها به شدت دنبال یک احساس متفاوت و عشق می گردند.

امسال سرمایه گذاری ها دچار تحولات ناگهانی شده و خیلی از مشاغل قدیمی دوباره زنده می شوند. ممکن است یک سرمایه گذاری و ارزشی، بطور ناگهانی تغییر کند. مشاغلی که در قدیم بوده و الان خیلی کمرنگ شده و یا شاید هم دیگر نیستند، دوباره شکل میگیرند. مارس، ژوپیتر و کیتو نشان می دهند که معاملاتی خوب است که سریع انجام شوند. یعنی امسال کارهای زمانبر مالی اکثراً دچار مشکل می شوند. خیلی چیزها در مورد قدمت زمین مشخص میشود و خیلی چیزهای باستانی از زیر زمین سر برمی آورند. قدرت فیزیکی افراد بیشتر می شود . یعنی اکثر افراد قدرت جسمانیشون افزایش پیدا می کند. قدرت فیزیک بشر کلاً بالا می رود و خیلی افراد حتا ممکن است قدرت فیزیکی متفاوتی پیدا کنند . بخش مرکزی انگلستان دچار تحولات غیرمنتظره می شود.

شاید این اتفاقات منفی باشد. فرهنگ کهن میخواهد جای خود را در میان مردم دوباره پیدا کند. بسیاری از مردم گزارشهایی خواهند داد از ارتباط با موجوداتی که از جنس ما و سیاره ما نیستند که این ارتباطات همانطور که قبلاً ذکر شد به صورت هولوگرامی خواهد بود. مارس و ژوپیتر نشان میدهند که پرورش غلات امسال بسیار خوب خواهد بود. ژوپیتر و کیتو این پیام را دارند که امسال از عسل اکسیری ویژه ساخته می شود که باعث رشد بالای این محصول خواهد شد. البته عسلی که کاملاً به صورت طبیعی تهیه شده باشد. در کل وارد عرصه جدیدی از اندیشه و آگاهی خواهیم شد. زشتیها عیان شده و زیبایی ها عیانتر. افرادی که در مسیر نور و آگاهی هستند، پررنگتر از همیشه جلوه خواهند کرد.

بیوگرافی نوسْتْراداموس با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام

نوسْتْراداموس (به فرانسویNostradamus) با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام (Michel de Nostredame) (زادهٔ ۱۴ یا ۲۱ دسامبر ۱۵۰۳-درگذشتهٔ ۲ ژوئیه ۱۵۶۶) عطار و پیشگوی اهل فرانسه بود. بسیاری از حوادث و جنگ‌های آینده، پس از اتفاق افتادن، پیشگوییشان به وی منسوب شده‌است.

فال نوستراداموس

پدر او «پیر دو نستردام» در یک خانوادهٔ یهودی متولد شد ولی او پس از ازدواج با یک زن کاتولیک به مسیحیت گروید. میشل نخستین فرزند آن‌ها بود. میشل دو نستردام در روز ۱۴ یا ۲۱ دسامبر سال ۱۵۰۳ در سن-رمی-دو-پروانس فرانسه به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را در شهر اوینیون به پایان رساند.

میشل هنگام تحصیل به نجوم و ریاضیات علاقه بسیاری نشان می‌داد. با وجود این به خواست پدرش در سال ۱۵۲۱ در آموزشگاه پزشکی «مون پلیه» ثبت نام کرد. در آنجا بود که با نویسندهٔ نامدار فرانسوی «فرانسوا رابله» آشنا شد و با تشویق او به سرودن شعر و نوشتن قطعات ادبی پرداخت. در سال ۱۵۵۰ نخستین تقویم نجومی را که در آن پیشگویی‌هایی دربارهٔ رخدادها و اوضاع جوی سال بعد انجام شده بود، منتشر نمود. در این سالنامه برای نخستین بار نام وی «نوسترآداموس» و شغل و زمینه مورد علاقه‌اش، پزشک و آستروفیل (یعنی دوستدار ستارگان یا نجوم) آورده شد. کلمه آستروفیل به معنای دوستدار ستاره‌ها است. نوسترآداموس این کلمهٔ ساختگی را به آسترولوگ یا «ستاره‌شناس» ترجیح داده بود.

از سال ۱۵۵۴ نوسترآداموس یادداشت‌های خود را به صورت رباعی (دوبیتی) نوشت. صد رباعی نخست را با نام «سِنتِریِ نخست» یا «نخستین صدگانه» یا «صد شعر»، در ۱۵۵۵ منتشر کرد. در سرآغاز این رباعی‌ها که خطاب به پسرش سزار نوشته‌است؛ تأکید می‌کند که سرنوشت بشر و آیندهٔ جهان را از روی حرکات ستارگان می‌توان پیش‍گویی نمود و اینکه هر رباعی او گویای رخدادی‌ست که در آیندهٔ دور یا نزدیک رخ خواهد داد. تعداد این پیشگویی‌ها که بیشتر به صورت رباعی است به ۹۶۵ عدد می‌رسد. علاوه بر این رباعی‌ها او ۵۶ مُسَدَس (شش بیتی) هم دارد. به‌طور کلی او در بیش از یک هزار رباعی و مسدس رخدادهای برجستهٔ گیتی را تا پایان سال ۱۹۹۹ میلادی پیش‌بینی کرده‌است. نوسترآداموس قید می‌کند که در پیشگویی‌هایش رمزها و محاسبه‌هایی دارد که هر کس توانایی درک آن‌ها را ندارد. این رمزها را او در نامه‌ای که به «هانری دوم» پادشاه فرانسه نوشته، توضیح داده‌است. خانوادهٔ پدری او اصالتاً یهودی بودند، اما پدرش، «گی گسنت»، در حدود سال ۱۴۵۵ به مذهب کاتولیک روی آورد و نام مسیحی «پیر» و نام خانوادگی «دو نستردام» را برای خود انتخاب کرد (این نام خانوادگی از روز مقدسی که در آن تشریفات گرایش وی به مذهب کاتولیک اجرا شد، گرفته شده‌است).

دِلفین، ژان (۷۷–۱۵۰۷)، پیر، هکتور، لوئیس، برتراند، ژان دوم (متولد ۱۵۲۲) و آنتونی (متولد ۱۵۲۳) از جمله خواهران و برادران نوستراداموس هستند.

در مورد کودکی نوستراداموس اطلاعات بیشتری وجود ندارد، با این وجود روایتی وجود دارد که بر طبق آن وی تحت آموزش پدربزرگ مادری‌اش «ژان دو سن رِمی» بوده‌است.

فال نوستراداموس

پیش بینی نوستراداموس درباره ترور ترامپ

یک انگلیسی مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود. نامه‌نیوز نوشت: «نوسْتْراداموس با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام عطار و پیشگوی قرن شانزدهمی اهل فرانسه است که پیشگویی بسیاری از حوادث و جنگ‌ها به وی منسوب شده‌است. برخی مردم نام نوستراداموس را با افسانه‌سرایی مربوط می‌کنند و برخی دیگر او را بزرگ‌ترین غیب‌گویی می‌دانند که آتش‌سوزی لندن، انقلاب فرانسه، به قدرت رسیدن هیتلر، قتل کندی و حتی اعمال تروریستی ۱۱ سپتامبر را پیش‌بینی کرده است.

وبگاه انگلیسی اکسپرس در خبری مدعی شده که طبق ادعای یک نمادشناس و روانشناس به نام کریگ پارکر، نوستراداموس پیش‌بینی‌هایی را برای سال ۲۰۱۹ داشته است. پارکر مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس، دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود. همچنین یک جنگ بزرگ در خاورمیانه رخ خواهد داد و تغییراتی در زمینه روابط با روسیه به وقوع خواهد پیوست.

پارکر همچنین در گفت‌وگو با اکسپرس گفته که به غیر از این حوادث، در سال جاری روابط غرب و پوتین تغییر خواهد کرد.

آیا پیش‌بینی‌های نوستراداموس قابل اعتنا است؟

در مورد دعاوی پارکر و خود نوستراداموس شک و شبهه‌های بسیاری وجود دارد. طرفداران نوستراداموس معتقدند او حوادثی مانند ظهور هیتلر در سال ۱۹۳۲، آتش‌سوزی مهیب لندن در سال ۱۶۶۶ و وقایعی مثل ظهور و سقوط صدام در عراق را پیش‌بینی کرده است. آن چه نوستراداموس را بیش از پیش مشهور کرد، پیش‌بینی مرگ هنری دوم (پادشاه فرانسه) بود. پادشاه فرانسه در ۱۰ ژوئیه ۱۵۵۹ از دنیا رفت. دقیقا ۴ سال قبل از این حادثه، نوستراداموس این واقعه را پیش‌بینی کرده بود.

اما منتقدان نوستراداموس می‌گویند که او بسیار گنگ و مبهم حرف زده و وقایع بالا فقط برداشت‌هایی کلی از حرف‌های او هستند. این افراد معتقدند که وقتی یک شخص مبهم و دوپهلو حرف می‌زند، هر برداشتی از آن می‌توان داشت و این برداشت‌ها به هیچ وجه علمی و منطقی نیستند. در مقابل، طرفداران سرسخت نوستراداموس می‌گویند که یک سری اصول بر نوشته‌هایش نوستراداموس حاکم است و او به هیچ وجه بدون قاعده حرف نزده است. اینها تاکید دارند که اگر قواعد و قوانین کدگذاری نوشته‌های او شناخته شود، می‌توان معنای کلام او و پیش‌بینی‌هایش را فهمید.

در مقابل این رای، مخالفان تاکید دارند که هنوز این کدگذاری کشف نشده و پیش‌بینی‌های بیرون‌آمده از نوشته‌های این فرد چیزی جز یک سری حدس و گمان نیست. به‌طور مثال او در مورد سال ۱۷۸۹ که مصادف با انقلاب فرانسه است، نوشته در این سال آهنگ‌ها، شعارها و مطالبات از سمت بردگان و ظلم‌دیدگان شنیده می‌شود. این سخن بسیار کلی است. تقریبا می‌دانیم از قرن ۱۶ تا قرن ۲۰ هر سال یک شورش کوچک یا بزرگ دهقانی یا کارگری در سراسر کشورهای اروپایی به وقوع پیوسته و لذا نمی‌توان حکمی دقیق از این نوشته کوتاه بیرون آورد.»

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۲]
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
مستانه
مستانه
1 سال قبل

اینم از نوسترآداموس و پیشگوییاش?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x