برچسب روی میوه ها چه معنی می دهند ؟

تا بحال به برچسب های روز میوه ها دقت کرده اید و تینکه انها چه معنی دارند و علت چسباندن آنها به میوه ها چیست ؟ در این مطلب از جدول یاب خواهیم گفت که برچسب روی میوه ها چه معنی می دهند ؟ پس تا انتها با ما همراه باشید :برچسب روی میوه ها چه معنی می دهند ؟

بی شک با خرید انواع میوه متوجه برچسب های روی میوه های مختلف شده اید. بسیاری از ما ایرانیها فکر می کنیم نشانه ی خارجی بودن این میوه هاست!! اما در این بخش با حقیقت جالب معنی شماره و برچسب ها روی میوه ها آشنا شوید، لذت ببرید و اطلاعات خود را بیشتر کنید.

برچسب هایی که خبر از سر درون میوه های می دهند! و حتما یاد بگیرید.

۱.کدهای ۴ رقمی با نشان هشتگ#

 این اعداد که در تصویر مشاهده می کنید plus نام دارد و نشان دهنده ی این هستند که میوه مورد نظر آیا آرگانیک، گلخانه ای یا اصلاح شده است.

و آیا برای پرورش آنها از کود شیمیایی، سم و کشنده قارچ و علف استفاه شده است یا نه.

۲. کدهای ۵ رقمی روی میوه

میوه هایی که کد ۵ رقمی دارند که در تصویر نمونه ای از را مشاهده میکنید عدد آن با ۹ شروع می شود، که نشان دهنده این است که به شکل سنتی کاشته و برداشت می شود و در پرورش آن هااز کود و آفت کش استفاده نشده است.

این میوه ها بهترین نوع برای خوردن هستند.

۳. کدهای ۵ رقمی با شروع عدد ۸

برچسبی که در این تصویر می بینید عدد ۵ رقمی است که با عدد ۸ شروع می شود یعنی این میوه از نظر ژنتیکی اصلاح شده است! پس توصیه می شود از خرید میوه هایی که با این عدد شروع می شوند جدا خودداری کنید.

نمی دونم چرا می دونن مضر است اما کاشت، توزیع واطلاع رسانی هم می شود!!؟

۴. کدهای ۴ رقمی با شروع ۳ و ۴

برچسب میوه با عدد ۴ رقمی با عدد ۳ و ۴ شروع می شود به این معنی است که برای پرورش این میوه از کودهای شیمیایی استفاده شده و اگر فقط عدد ۴ قید شده باشد مفهومش این است که برای تولیدمحصول از کودهای حیوانی استفاده شده است.

در ادامه هم نگاهی کامل به معرفی و شناخت انواع لیبل یا همان پارسی آن برچسب ها داشته باشید.

معرفی انواع لیبل

لیبل کاغذی (paper label)

یک تکه کاغذ، پلیمر، پارچه، یا فلز می باشد که میتوان آدرس، اسم و مشخصات فنی محصول راروی آن چاپ کرد و برای شناسایی محصول، تبلیغات و هشدار و … موارد مصرف دارد.

لیبل کاغذی از نظر نوع و مارک تنوع فراوانی دارد، که شامل لیبل مات، گلاسه و نیمه گلاسه در رنگ مختلف به صورت معمولی و برچسبی عرضه میشود.

از نظر محیط استفاده این نوع لیبل محل ها و مکان های خشک و پاکیزه میباشد و عمر مفیدشان کوتاه است .این نوع لیبل ها برای چاپ بارکد استفاده میشوند و لیبل های ارزان قیمتی در سایز های مختلف میباشند و دارای تنوع رنگ و چسپندگی هستند.

برای چاپ این نوع لیبل از ریبون های وکس استفاده میشود و برای ماندگاری طولانی تر ریبون های وکس های زرین هم قابل چاپ میباشد و نسبت به سایر لیبل ها کم هزینه تر است.

لیبل حرارتی (Thermal label)

این نوع لیبل را بدون استفاده از ریبون میتوان چاپ نمود. لیبل های حرارتی را با استفاده از لیبل پرینتر های حرارتی که با حرارت کار میکنند میتوان متن، بارکد یا تصویر را بر روی آن ها چاپ نمود.

البته ناگفته نماند متنی که در آن از ریبون استفاده نشود کم رنگ تر و دارای ماندگاری کمتری است و پس از مدتی کاملا پاک میشود.

وجه تشابه آن بالیبل های کاغذی شباهت بسیار نزدیک آنها بهم میباشد . لیبل های حرارتی در مقابل نورمستقیم خورشید و گرما آسیب پذیر است. درصورتی که اگر توسط ریبون وکس چاپ شود دارای ماندگاری و مقاومت بیشتری است.

لیبل متال (Metal label)

این نوع لیبل ها بصورت یک ورقه نازک آلمینیومی بوده و برای سطوح فلزی بسیار مناسب میباشند و در مقابل گرما، نور و کشش بسیاتر مقاوم هستند

و به سادگی پاره نمیشوند لیبل متال برای چاپ بارکد ،متن و ایران کد و الصاق آن بر روی فلز بسیار مناسب است و اگر از ریبون زرین مناسب برای چاپ آن استفاده شود استحکام و ماندگاری بسیار بالایی دارد.

تصویر چاپ شده بر روی این گونه لیبل ها به هیچ عنوان پاک نمیشود و قابلیت شستشو نیز دارد.

لیبل خورده شونده (Security label)

لیبل های خورده شونده و لیبل های امنیتی لیبل هایی هستند که زمانی که به سطحی میچسبند برای کنده شدن خوذد میشوند و امکان برداشتن آن به ضورت سالم وجود ندارد،

به همین دلیل به آن لیبل خورده شونده، امنیتی و یا لیبل گارانتی گفته میشوند در صورتی که بارکد، متن و یا کد کالا روی آن چاپ شود و بر روی کالا هایی چسپانده شود  امکان جدا شدن آن از روی سطح قبلی و چسپاندن مجدد آن بر روی سطح دیگری وجود ندارد و تکه تکه میشود، به همین دلیل برای برچسب اموال یا گارانتی و یا استفاده از آن به صورت برچسب امنیتی بسیار عالی میباشد.

PVC label لیبل پی وی سی

لیبل های پی وی سی لیبل هایی هستند که جنسی شبیه به پلاستیک دارند و در مقابل کشش بسیار مقاوم هستند و پاره نمیشوند. رنگ های متفاوتی دارند و به صورت برچسب و کم چسب تولید میشوند.

اینگونه لیبل ها با ریبون وکس زرین برای چاپ بارکد، ایران کد ف متن و تصویر مناسب هستند و ماندگاری بسیار بالایی دارند.

انواع کم چسب ان معمولا در آزمایشگاه ها استفاده میشود و همگام جدا نمودن از شیشه ازمایشگاه پاره نمیشوند و به نام removable pvc label شناخته میشود.

(Tywc label) لیبل تایوک

برچسب های روی میوه ها چه معنی دارند+ معرفی انواع لیبل و برچسب با تصویر

از الیاف فشرده شده پارچه ساخته میشود و در موارد مرتبط باخودرو استفاده میشود.

Void label)) لیبل وید

برچسب وید امروزه کاربرد زیادی دارد. نام دیگر آن برچسب گارانتی است و برای مصارف امنیتی از آن استفاده میشود. به دلیل داشتن مقاومت بالای آنها از نظرکشیدگی و تحمل درجه حرارت زیاد بسیار مورد توجه مصرف کنندگان است.

اگر این نوع برچسب کنده یادستکاری شود، به راحتی قابل تشخیص است و فرد میتواند از این نظر اطمینان حاصل کند.

 

 

 

بیشتر بخوانید :

برچسب کاغذی چگونه گلوکز خون را اندازه می گیرد؟

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا