بیوگرافی کامل فوژان قبادیان بازیگر کرد سریال زیرخاکی

فوژان قبادیان بازیگر و هنر پیشه سینما و تلوزیون است که در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۴ در تهران متولد شده است. فوژان قبادیان اصالتا کرد تبار است. این بازیگر بیان کرده است که هدفش در بازیگری کسب سیمرغ میّیُ۲ینماگران جوان  می بلاشد که از مدرسه وارد عرصه هنر شد و با سریال ” زیر خاکی “ به شهرت رسید. فوژان قبادیان فعالیت بازیگری خود را با ایفای نقش در فیلم سینمایی ” لطفا مزاحم نشوید ” آغاز کرد. فوژان قبادیان در این باره می گوید: من سوم دبیرستان بودم که یک خانم کارگردان به دبیرستان ما آمد و من را برای یک کار کوتاه انتخاب کردند، من هم به اصرار کارگردان قبول کردم و زمانی که برای آن کار کوتاه به آنجا رفتم متوجه شدم که به این حرفه علاقه دارم و این اتفاق باعث شد بعد از دوره دبیرستان بازیگری بخوانم.

فوژان قبادیان

 

حرفه های فوژان قبادیان

اولین تجربه فوژان قبادیان در ۲۰ سالگی اش در سال ۱۳۸۸ در فیلم سینمایی ” لطفا مزاحم نشوید ” به کارگردانی و نویسندگی محسن عبدالوهاب بود. سپس در سال ۱۳۹۳ در فیلم ” خانه دختر ” ایفای نقش کرد و یکسال بعد در مجموعه خانگی سریال ” آسپرین ” برای شبکه خانگی ایفای نفش کرد. این بازیگر برای اولین بار در سریال ” زیر خاکی ” در کنار پژمان جمشیدی و ژاله صامت وارد سریال تلوزیونی شد و مورد توجه قرار گرفت.

این بازیگر هنوز ازدواج نکرده است مجرد می باشد. از پدر و مادر فوژان قبادیان نیز اطلاعاتی در دسترس نیست.

مصاحبه با فوژان قبادیان

کارگردان های مورد علاقه

این بازیگر در یکی از مصاحبه هایش به علاقه مندی ها و هدف هایش اشاره می کند که در ادامه آنها را ذکر می کنیمدر بین کار گردان ها دوس دارم با آقای اصغر فرهادی، هومن سیدی، جلیل سامان، آقای روستایی، فریدون جیرانی و خیلی از کارگردان های برجسته دیگر کار کنم.

بازیگر های مورد علاقه

در بین بازیگران هم دوست دارم با آقای شهاب حسینی، فاطمه معتمد آریا، پرویز پرستویی و خانوم هدیه تهرانی کار کنم. در واقع من به خاطر علاقه شدیدی که به خانوم هدیه تهرانی داشتم بازیگر شده ام.

فوژان قبادیان

نقش های مورد علاقه

فوژان همچنین می گوید: با این که به سن من نمی خورد اما دوست داشتم در فیلم ” قرمز” به کار گردانی فریدون جیرانی به جای خانم هدیه تهرانی یا در فیلم ” درباره الی ” به کار گردانی اصغر فرهادی به جای خانوم ترانه علی دوستی یا در فیلم ” هیس دختر ها فریاد نمی زنند ” به کار گردانی خانوم درخشانی به جای طناز طباطبایی ایفای نقش می کردم.

بیشتر علاقه دارم در نقش هایی بازی کنم که جای کار داشته باشد تا بتوانم توانایی خود را نشان دهم و بتوانم آن نقش را با تک تک سلول های بدنم احساس کنم و به معرض نمایش بگذارم. برای مثال دوست دارم نقش یک بیمار روانی یا معتاد یا یک کاراکتر از یک انسان خیلی عاشق را بازی کنم. در هر صورت من فکر می کنم توانایی اجرای همه نقش ها را داشته باشم.

سینما و مافیا

او در مورد سینما می گوید: متاسفانه در سینما مافیا وجود دارد ولی خود من با کار کردن و امید داشتن به کارم ادامه می دهم، و معتقدم وقتی آدم برای هدفش می جنگد حتما به آن می رسد. یک از تلخی های دیگر این حرفه این است که در کاری انتخاب شده اید و تا نیمه راه هم می روید و ناگهان بدون دلیل موجهی حذف می شوید و بازیگران تازه وارد جایگزین شما می شوند. از شیرینی های این کار و حرفه هم برای من و برای همه این است که بتوانیم نقش مان را به خوبی اجرا کنیم و مخاطب کاراکتر را بارور کند و دوست داشته باشد.من سر صحنه فیلم برداری خیلی حال خوب دارم ، پر انرژی هستم و این باعث می شود تا تمام غم های خود را فراموش کنم.

 

هدف از بازیگری

هدف من این است که بتوانم در بازیگری موفق شوم و بتوانم تمام نقش ها را به خوبی اجرا کنم. دوست دارم سیمرغ و جایزه های بین المللی بگیرم و برای مردم کشورم افتخار کسب کنم.

سینما چقدر برای رشد نوجوانان در این حرفه ایده آل است؟

قطعا در هر کاری استعداد، پشتکار و امیدوار بودن خیلی مهم است و در سینما هم همین طور است ولی قطعا شانس هم دخیل است. و به نظر من با پشتکار و امید و کار کردن مداوم می توانید به رشد و کامیابی برسد.

علاقه به مدلینگ بودن

تا به الان کار مدلینگ انجام نداده ام اما اگر پیشنهادی در این زمینه به من شود که در چهارچوب قانون کشورم باشد، شاید انجام دهم.

اینستاگرام فوژان قبادیان

این بازیگر همانند دیگر بازیگران در شبکه های اجتماعی حضور دارد. فوژان قبادیان در اینستاگرام خود مانند دیگر بازیگران و هنر پیشه ها عکس ها و ویدئو هایی از خود و زندگی روز مره خود به اشتراک می گذارد.

آثار فوژان قبادیان

فوژان قبادیان برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ در فیلم سینمایی ” لطفا مزاحم نشوید ” به کار گردانی محسن عبدالوهاب ایفای نفش کرد و در سال ۱۳۹۳ دومین تجربه سینمایی خود را با فیلم سینمایی ” خانه دختر ” به کار گردانی  شهرام شاه حسینی و با بازی در کنار بازیگرانی مانند حامد بهداد، رعنا آزادی ور و باران کوثری به دست آورد.

در سال ۱۳۹۴ نخستین تجربه خود را با بازی در مجموعه ” آسپرین” به کار گردانی و نویسندگی فرهاد نجفی در شبکه های خانگی به دست آورد. فوژان قبادیان بعد از چند سال دوری از حرفه بازیگری برای بار دوم در ماه مبارک رمضان در سال ۱۳۹۹ با بازی در فصل دوم سریال ” زیر خاکی ” به کار گردانی جلیل سامان ایفای نقش کرد و با بازی در این مجموعه مورد توجه قرار گرفت.

در این سریال هنر پیشه هایی مثل پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، ستاره پسیانی، هومن برق نورد، نسرین نصرتی، نادر فلاح، گیتی قاسمی، امید روحانی، خسرو احمدی، اکبر رحمتی، مریم سرمدی، مهری آل آقا و …. حضور داشتند.

فیلم های سینمایی فوژان قبادیان

لطفا مزاحم نشوید در سال ۱۳۸۸ روایت ناپدید شدن مریم ۱۳۹۲
خانه دختر در سال ۱۳۹۳ پرسه در حوالی من در سال ۱۳۹۵

فیلم های تلوزیونی قبادیان

نفس در سال ۱۳۹۲  سریال آسپرین در سال  ۱۳۹۴
سریال زیر خاکی در سال ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا