تعبیر خواب ماه / دیدن ماه در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب ماه ازنظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد لذا در این مقاله سعی بر آن داریم تا با آوردن دیدگاه معبران شما را یاری کنیم.

ماه نماد بعد احساسی و زنانه طبیعت انسان است و بر مفاهیمی چون شهود، روانشناسی، عشق و رابطه عاشقانه دلالت می‌کند. هلال ماه در خواب نمادی از بعد تاریک یا سردرگم وجود شما است. علاوه بر این، ماه در خواب نمادی از مادرانگی یا زنانگی است و تعبیر آن است که شما دوست دارید هرچیزی که دارید را به معشوق خودتان بدهید. همچنین ماه نمادی از مادرتان یا رابطه شما با مادرتان است. بطور کلی، تعبیر خواب ماه  خوب است و بر رابطه‌ای خوب و دوست داشتنی دلالت می‌کند.تعبیر خواب ماه / دیدن ماه در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب ماه

۱.تعبیر خواب ماه از دیدگاه روانکاوی

همانطور که از قدیم گفته می‌شود، ماه قادر است فعالیت‌های ذهنی انسان‌ها از قبیل احساس درونی مردان و شهود و بصیرت زنان را تحت تاثیر قرار بدهد. دیدن ماه در خواب برای مردان به این مفهوم است که مرد باید از خیال پردازی در مورد زنان دست بردارد یا ترس از زن‌ها را از وجود خود بزداید. دیدن ماه در خواب برای زن‌ها اغلب نمادی از رابطه آن زن با زنان دیگر است.

۲.  ماه از دیدگاه معنوی و روحانی

از منظر معنوی، ماه در خواب نمادی از نیمه شناخته نشده وجود شما و خدای مونث یا الهه‌ای است که مسئولیت همه امور را در اختیار دارد. بعلاوه، این خواب نشان دهنده اهداف یا چیزهایی است که دست نیافتنی به شمار می‌روند.

دیدن ماه در خواب اغلب نمادی از پاکی و زیبایی است. خواب ماه معمولا به این مفهوم است که همه چیز خوب پیش خواهد رفت و شما از عشق یا ازدواجی شیرین و خوشبختی برخوردار خواهید شد. شکل‌های گوناگون ماه در خواب به معنای سرنوشت یا تجربه‌های گوناگون در زندگی است.

۳. تعبیر خواب ماه روشن

ماه روشن در خواب نمادی از شادی و سرور خانوادگی است.

 ۴.  ماه روشن و ستاره‌های چشمک زن

دیدن ماه روشن به همراه ستاره‌های چشمک زن در خواب به این مفهوم است که اوضاع همانطوری پیش می‌رود که شما می‌خواهید.

۵. ماه کاملی که به روشنی در آسمان می‌درخشد

اگر در خواب ماه کاملی را ببینید که به روشنی در آسمان می‌درخشد تعبیر آن است که همه چیز و به ویژه موضوع عشق برای شما به خوبی پیش خواهد رفت. اوقاتی شیرین بدون جنگ و دعوا در انتظارتان است.

۶. ماهی که روی سر شما می‌تابد

اگر در خواب ماه را ببینید که روی سر شما می‌تابد تعبیر آن است که با مشکلاتی در رابطه با اوضاع سلامت خود روبه‌رو می‌شوید و باید به بیماری‌های تنفسی مثل سرماخوردگی و ورم لوزه توجه خاص نشان بدهید.

۷. تعبیر خواب ماه در روز

اگر در خواب ماه را در وسط روز در آسمان ببینید این خواب نشانه‌ای بد و شوم است. شاید گرفتار یک آدم مست و میخواره شوید. این خواب به شما یادآوری می‌کند که برای محافظت از خودتان بهتر است در خانه بمانید.

۸.  ماه تنها در اوج آسمان بدون ستاره

اگر در خواب ماه را ببینید که به تنهایی و بدون هیچ ستاره‌ای در اوج آسمان قرار گرفته تعبیر آن است که شاید از شریک عاطفی خود جدا شوید یا شاید تمنای شما برای عشق برآورده نشود.

۹.  ماه در میان ابرها

اگر در خواب ماه را در میان ابرها ببینید تعبیر آن است که ممکن است رابطه شما با معشوق یا شریک عاطفی تان بدتر شود یا اینکه برای غلبه بر برخی مشکلات مجبور باشید که به نتیجه برسید.

۱۰. تعبیر خواب هلال ماه

دیدن هلال ماه در خواب نمادی از نیمه تاریک وجود یا شک و تردیدهای ذهن شما است که شما را مردد و دودل کرده است. اگر با کشتی یا هواپیما سفر می‌کنید، این خواب به شما هشدار و از روبه‌رو شدن با خطر در این سفر به شما خبر می‌دهد. احتیاط کنید و بیشتر مراقب باشید.

۱۱. تعبیر خواب ماه نیمه

دیدن ماه نیمه در خواب نشانه‌ای بدیمن است و به شما هشدار می‌دهد که مراقب سلامتی و امنیت خودتان باشید.

۱۲.  هلال ماه برای مردان مجرد

دیدن هلال ماه در خواب برای مردان مجرد به این مفهوم است که شاید از شریک عاطفی خودتان جدا شوید یا در نتیجه اضطراب، نگرانی و افسردگی از بیخوابی رنج ببرید.

۱۳. تعبیر خواب ماه کامل

دیدن ماه کامل در خواب نشان دهنده موفقیتی خارق العاده در رابطه عاشقانه، ثروتمند شدن یا بچه دار شدن است. اگر باردار هستید و ماه کامل را در خواب می‌بینید، تعبیر آن است که فرزند پسر زیبایی را به دنیا خواهید آورد. دیدن ماه کامل برای بیماران در خواب نشانه بهبودی سریع است.

۱۴.  طلوع ماه بر فراز افق

اگر در خواب ماه را ببینید که از افق طلوع می‌کند تعبیر آن است که به زودی ثروتمند می‌شوید و در به‌دست آوردن مال و ثروت بخت یارتان خواهد بود. با این وجود، درحال‌حاضر باید از ولخرجی و زیاده روی پرهیز کنید در غیراینصورت بخت مساعد برای کسب مال و ثروت را از دست خواهید داد.

۱۵.  طلوع ماه از دریا

اگر در خواب ماه را ببینید که از جانب دریا طلوع می‌کند تعبیر آن است که شما می‌توانید زندگی خود را از هیچ بسازید یا می‌توانید موجب ترقی زندگی خانواده تان شوید.

۱۶.  ماه در حال سقوط کردن

اگر در خواب ماه را ببینید که پایین می‌افتد یا سقوط می‌کند، این خواب نمادی از بحران در عشق یا ازدواج است. شاید از شریک عاطفی خود برای مدتی طولانی جدا شوید یا از همسر خود طلاق بگیرید. به شریک عاطفی خودتان فکر کنید و بیشتر مراقب اوضاع باشید.

۱۷. تعبیر خواب راه رفتن روی ماه

اگر در خواب ببینید که روی ماه راه می‌روید این خواب نمادی از هوش بیشتر و تفکر فعالانه است. دیدن این خواب به این معناست که شما به زودی به فردی با ذهن باز و توانایی سریع فکر کردن تبدیل می‌شوید و نتایج خوبی در آزمون یا محیط کار به‌دست می‌آورید. حتی ممکن است رییس یا استادتان شما را به عنوان برنده و نفر نخست معرفی کند.

 

 

 

بیشتر بخوانید :

تعبیر خواب رسوا شدن | رسوا شدن در خواب نشانه چیست ؟

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا