حامد اصغری محافظ محسن فخری زاده که در حمله مهاجمان به شهادت رسید، که بود؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره حامد اصغری محافظ محسن فخری زاده که در حمله مهاجمان به شهادت رسید، خواهیم داشت! با ما همراه باشید. محسن فخری زاده ، یکی از چهره‌ های تاثیرگذار علم موشکی ایران بود و یکی از پنج شخصیت ایرانی در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارن پالیسی منتشر شده بود، روز ۷ آذر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در عملیات ترور به شهادت رسید.

حامد اصغری ، محافظ محسن فخری زاده نیز در حمله مهاجمان در کنار وی به شهادت رسید. حامد اصغری از محافظین شهید فخری زاده، برای حفاظت از وی خود را در مسیر رگبار قرار داده و همان لحظه به فیض شهادت می‌رسد. با این حال این اقدام مانع از اصابت گلوله به شهید فخری‎ زاده نشد و این دانشمند برجسته کشورمان به شهادت رسید.

اما سایت فدراسیون جودو نوشت:

حامد اصغری، محافظ جوان محسن فخری زاده، دانشمند برجسته صنایع دفاعی کشور، که در تاریخ هفتم آذرماه در به شهادت رسید، از ورزشکاران رشته جودو بود که در این حادثه دچار جراحت شدید شده است.

جواد موگویی ، مستندساز، نویسنده و فعال رسانه ‌ای با انتشار پستی نسبت به  ترور  شهید  محسن فخری زاده  واکنش داد و تصویری از محافظ شهید شده این دانشمند صنایع دفاعی را منتشر کرد. جواد موگویی با نام بردن از محافظان شهید محسن فخری زاده و رشادتی که آن ‌ها کردند، نوشت:

” دستگاه اطلاعاتی پاسخ دهد!

حامد اصغری خودش را روی دکتر  محسن فخری ‌زاده می ‌اندازد و ۴ گلوله می ‌خورد. حالش وخیم است.

ایضا فیروزمند که دو گلوله خورده است.

هردو اتاق عمل هستند.

اصغری برند محافظان است و چهره شناخته ‌شده بین ‌المللی.

اما آن‌ ها ۱۲ نفر بودند! با یک ماشین انفجار؛ و محافظان تنها ۴ نفر!

نام محسن فخری ‌زاده در تمام گزارش‌ ها و اسناد بین ‌المللی بود. این آخری ‌ها صهیونیست ‌ها نامش را در مصاحبه ‌ها و کنفرانس ‌ها هم می ‌بردند.

سیستم اطلاعاتی چه می ‌کند؟ مگر محافظ سر صحنه چه می ‌تواند بکند؟ وقتی بر ساعت و مکان دقیق عبور و مرور روزانه رصد داشته و با ۱۲ نفر مهاجم آمده ‌اند. آن هم بدون ماشین ضدگلوله!

محافظ راهی جز «تن» دادن به گلوله ندارد.

۱۲نفر تیم عملیاتی، یعنی ۵۰ نفر در قلب تهران این عملیات را پشتیبانی کردند!

ترور در روز تعطیل بود. یعنی تیم ترور حتی برنامه دقیق غیرروتین سوژه را هم داشته است. جاگذاری خودروی انفجار و انتظار ۱۲نفر مهاجم یعنی تسلط کامل بر سوژه.

پاسخ را باید از دستگاه اطلاعاتی گرفت نه از محافظان جان برکف… “

لازم به بیان است یک کیلومتر جلوتر از ورودی شهر آبسرد و نزدیک باغی معروف به باغ سرهنگ ، خودرو با رگبار متوقف می ‌شود و پس از آن یک نیسان که در آن پر از الوار‌های چوبی بوده اس،ت، منفجر می‌ شود. بعد از انفجار تا شعاع ۵۰۰ متری خیابان پر از تکه‌ های خودرو و چوب دیده شده و بر اثر انفجار آسیب به دکل برقی مجاور نیسان برق شهر آبسرد نیز قطع می ‌شود.

وقوع انفجار، تروریست‌ هایی که کمین کرده بودند از نقاط نامشخصی شروع به تیراندازی به سمت خودروی این دانشمند هسته‌ ای می ‌کنند. حامد اصغری یکی از محافظان نیز برای حفاظت از شهید محسن فخری ‌زاده، خودرو را در مسیر رگبار قرار می ‌دهد که همان لحظه به فیض شهادت می ‌رسد.

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن