شرایط وام ازدواج برای بار دوم ، وام ازدواج مطلقه ها و وام ازدواج مجدد در سال ۹۹

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی پیرامون شرایط وام ازدواج برای بار دوم ، وام ازدواج مطلقه ها و همچنین وام ازدواج مجدد در سال ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بر اساس تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۹ ، به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد از محل پس ‌انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج ‌هایی که تاریخ عقد آنها پس از اول فرودین ۹۶ است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده ‌اند با اولویت نخست پرداخت کند.

بر این اساس تسهیلات قرض ‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ‌ها در سال ۹۹ معادل ۵۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت هفت ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. همچنین وام ازدواج در بسیاری از بانک های کشور قابل دریافت است. همچنین به این نکته ی مهم توجه داشته باشید وام ازدواج فقط تا دو سال بعد از تاریخ عقد قابل دریافت می باشد؛ در واقع اگر ۲۴ ماه از تاریخ عقد و ازدواج رسمی شما گذشته باشد، برای ثبت نام وام ازدواج ، دیر شده است!

اما در این بین، شرایط وام ازدواج برای بار دوم می تواند سوال کسانی باشد که برای بار دوم ازدواج کرده اند و به دنبال دریافت وام ازدواج برای بار دوم هستند . دقت داشته باشید کلیه افرادی که در ازدواج اول خود موفق به دریافت وام ازدواج نشده باشند و همچنین تاریخ ازدواج آن ها بعد از ۱ فروردین ۹۶ باشد، امکان دریافت وام ازدواج را دارند.

توجه داشته باشید چنانچه در ازدواج اول خود، وام ازدواج دریافت کرده باشید، دیگر نمی توانید مجدد درخواست تسهیلات قرض ازدواج را بدهید. البته در این مورد یک استثنا نیز وجود دارد!

از آنجایی که سامانه وام ازدواج بانک مرکزی از سال ۱۳۸۸ شمسی به وجود آمده است و اطلاع وام های پرداختی در سال های قبل از آن موجود نمی باشد، برخی افراد که ازدواج قبلی آن‌ ها مربوط به سال های ۸۷ و قبل آن می باشد، می توانند برای ازدواج جدید خود درخواست دریافت تسهیلات در سامانه بانک مرکزی درج کنند. اما در این میان یک سوال مهم وجود دارد؛ نرخ وامی که قبلا تعلق می گرفت با اکنون تفاوت دارد! در این شرایط آیا فرد می تواند مبلغ مابه التفاوت آن دو را در ازدواج دوم خود دریافت نماید؟

مطمئنا پاسخ این سوال منفی است.

همچنین دقت داشته باشید اگر فردی در طول زمان ازدواجش ثبت‌ نام کرده باشد اما قبل از گرفتن وام، طلاق بگیرد؛ همچنان مشمول دریافت وام ازدواج است و می ‌تواند پس از ازدواج مجدد وام دریافت کند. به یاد داشته باشید وام ازدواج ، وامی مختص ازدواج اول نیست! معیار این است که هر فرد تنها یک ‌بار و فقط یک بار در زندگی ‌خود می ‌تواند از تسهیلات ازدواج استفاده کند و فرقی نمی ‌کند این استفاده در زمان ازدواج چندم فرد است!

برخی از سوالات کاربران درباره دریافت و شرایط وام ازدواج برای بار دوم را می خوانیم :

من و همسرم برای دریافت وام بانک ملی را انتخاب و مراجعه کردیم و با توجه به اینکه در ازدواج اول از تسهیلات استفاده نکردیم مدیر بانک ملی گفتند به هیچ عنوان به ازدواج دوم وام تعلق نمی‌گیرد.

طبق بخش نامه موجود در سایت بانک مرکزی به ازدواج دوم در صورتی که قبلا وام ازدواج نگرفته باشید وام تعلق می گیرد.

با سلام من دو تا همسر دارم خودم و همسر اولم وام گرفتیم ولی وام همسر دوم را نگرفتم الان می خوام ازدواجم را ثبت کنم با توجه به اینکه اسم ۴ بچه در شناسنامه همسرم هست آیا وام ازدواج بهش تعلق میگیره

اگر قبلا وام ازدواج نگرفته باشند می توانند.

سلام من مدت ۲۶ماه از تاریخ ازدواج دومم می‌گذرد و ازدواج دوم

امکان دریافت وام ازدواج را ندارید.

آیا برای ثبت نام وام ازدواج اگر خانم ازدواج دومش باشه، مشکل نداره وفقط بایدبرای شوهرش ثبت بشه؟؟؟

اگر ازدواج دوم باشد و درازدواج اول وام نگرفته باشد هر دو نفر می توانند وام بگیرنداما اگر ازدواج دوم باشد و در ازدواج اول وام گرفته باشد فقط شما می توانید وام بگیرید و همسرتان نمی تواند!

با سلام . من واسه وام ازدواج ۱۰تومنی ثبت نام کرده بودم که متاسفانه طلاق گرفتیم و وقتی پول وام به شعبه بانک مورد نظر اومده بود از سایت لغوش کردم. میخواستم ببینم در صورت ازدواجم که ازدواج دومم محسوب میشه وام به من تعلق میگیره یا نه؟ ( ازدواج اول وام رو لغو کردم وقتی رسیده بود به شعبه موردنظر ) با تشکر

اگر در ازدواج اول وام رو دریافت نکرده باشید مشکلی برای دریافت وام ازدواج نخواهید داشت

سلام از تاریخ عقدم دوسال گذشته….ولی تاریخ محضری کردنم یکسال هست…مولا اشتباهی داخل شناسنامه زده سال ۹۴ ولی سندازدواجم نیمه دوم سال ۱۳۹۵ هست چکار کنم وامم را بگیرم لطفا راهنمایی کنید

تاریخ ازدواج به صورت آنلاین از ثبت احوال استعلام می شود و همان تاریخی است که در سند ازدواج درج گردیده. می توانید با وارد کردن اطلاعات خود در قسمت ثبت نام سایت اصلی پس از ورود به فرم تاریخ ازدواج خود را مشاهده کنید

با سلام ایا وام ازدواج دوم ب من تعلق میگیرد؟؟؟حتی درصورتی ک ازدواج ناموفق اول از این وام استفاده کردم؟؟

خیر – وام ازدواج فقط یکبار تعلق می گیرد

سلام من ازدواج دومم هست سال ۸۴ ازدواج کردم ۹۵٫ عقد مجدد داشتم ایا وام تعلق میگیره

اگر از ازدواج دوم بیش از ۲ سال نگذشته باشد. بله تعلق می گیرد.

کسی که برای ازدواج اولش وام گرفته برای ازدواج دوم مجددا میتواند وام بگیرد؟

خیر

سلام ، من بهمن سال ۹۱ عقد کردم و برای وام ازدواج ثبت نام کردم و معرفی شدم به بانک ولی وام نگرفتم و ۴ ماه بعد طلاق گرفتیم، آیا با ازدواج دوم وام ازدواج به من تعلق میگیره؟ ممنون میشم جواب بدین

بله

سلام. شخصی که قبلا یک بار ازدواج کرده و جدا شده و قبلا از وام استفاده کرده و وام گرفته و الان مجددا ازدواج کنه برای دفعه دوم میتونه از این وام استفاده کنه و وام بگیره؟

خیر

بنده جانبازو ایقارگر می باشم. گرچه تاکنون دو بار طلاق گرفته ام و جدیدا. برای بار سوم ازدواج کرده ام ولی تاکنون. وام ازدواج نگرفته ام. همسرم هم. شوهر سابقش فوت شده و ازدواجش با من. ازدواج دوم ایشان است و. تاکنون وام نگرفته است.ایا. وام به ما تعلق می گی رد ؟

اگر تا کنون وام ازدواج نگرفته باشید و از تاریخ عقدتان بیش از دو ماه نگذشته باشد می توانید

من ازدواج دومم هست ولی همسرم ازدواج اولش، آیا به ایشان وام ازدواج تعلق میگیرد؟

بله ، به کسی که تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده و همچنین تاریخ ازدواج آن ها بعد از ۱ فروردین ۹۶ باشد وام ازدواج تعلق می گیرد. حتی اگر همسرش یا خودش ازدواج مجدد داشته باشد.

سلام من دوبار ازدواج کردم و جدا شدم و اکنون میخواهم به همسر دومم رجوع کنم ما فعلا صیغه کردیم اگر عقد رسمی کنیم وام ازدواج بمان تعلق میگیرد البته همسر دومم هم قبلا ازدواج کرده ولی وام ازدواج نگرفته/؟

چنانچه تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده اید و تاریخ عقد شاز ۱ فروردین ۹۶ به بعد باشد مشکلی برای دریافت وام ازدواج ندارید.

با سلام من و خانمم نزدیک به ۱۱سال هست که ازدواج کردیم بنده ازدواج اولم هست ولی خانم بار دومش هست ولی به دلایلی نتوانستیم همان اول عقدمان را رسمی بکنیم الان بعداز ۱۱سال تازه رسمی کردیم و سند ازواج گرفتیم ولی اگه ملا تاریخ عقد را مال ۱۱ سال پیش زده باشد آیا وام ازدواج به ما تعلق می گیرد؟

ملاک تاریخ عقدی هست که در سامانه ثبت احوال درج شده است. برای بررسی این موضوع به سایت اصلی وام ازدواج بروید و در صفحه ثبت نام اطلاعات خود را وارد کنید اگر اجازه ورود به شما داد مشکلی ندارید ولی در غیر این صورت امکان دریافت وام را نخواهید داشت.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
۲ ۱ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
5 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
View all comments
سیدصادق حسینی سعدی
سیدصادق حسینی سعدی
1 ماه قبل

سلام من سال ۶۷ازدواج و۹۵طلاق دادم سال ۹۸ازدواج مجددداشته ام بانک برای خودم سندازدواج قبلی راخوآسته که سندوجودنداردراه اثبات عدم دریافت وام ازدواج قبلی چیست

نیلوفر
نیلوفر
1 ماه قبل

سلام من سال ۸۶ ازدواج کردم و وام دو ملیونی دریافت کردم ولی جدا شدم الان اذر ۹۸ دوباره ازدواج کردم میشه راهنمایی کنید گفتید برای کسانی که ۸۶ ازدواج کردن چون اون موقع ثبت نشده شاید دوباره وام بهشون تعلق بگیره دقیقا باید چی کار کنم خیلی بهش احتیاج دارم خواهشا راهنماییم کنید

Masi
Masi
3 ماه قبل

سلام .همسر من سال ۸۷ ازدواج کردن و سال ۹۱ جدا شدن و حتی وام هم گرفتن آیا میتونن برای ازدواج دوم مجدد وام بگیرن

ایدیین
ایدیین
3 ماه قبل

سلام بنده در عقدم در دوران نامزدی بوده است عقد ثبت و طلاق یک ماه بعد ثبت شده است در سال ۹۴ این اتفاق رخ داده است با توجه به دوران نامزدی بنده میتوانم از تسهیلات وام ازدواج استفاده کنم یا خیر؟؟

احمد
احمد
3 ماه قبل

سلام من ۳ ماه زنمو طلاق دادم و دوباره با هم ازدواج کردیم وسند ازدواج جدید گرفتم درای سه فرزند هستم قبلا وام ازدواج نگرفتم ایا میتونم وام ازدواج بگیرم

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x