طرح ترافیک در تهران کی اجرایی می شود؟

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره زمان اجرایی شدن طرح ترافیک در تهران خواهیم داشت! با ماه همراه باشید. انوشیروان محسنی بندپی ، استاندار تهران با اشاره به وضعیت کنترل بیماری کرونا در استان تهران (عبور استان تهران از مرحله پیک کرونا) اظهار داشت:

زمان اجرایی شدن طرح ترافیک در تهران در خرداد ۹۹

وضعیت استان تهران به سمت مدیریت و کنترل بیماری کرونا است و روند بیماران بستری و فوتی ها کاهش پیدا کرده است. سه راهبرد افزایش حساسیت ‌ها توام با آموزش و آگاهی اقشار مختلف، ندادن اطمینان کاذب به شهروندان و پرهیز از عادی سازی موضوع در استان تهران پیگیری می شود، بر همین اساس کاهش روند بیماری به منزله پایان بیماری کرونا نیست، از این رو ضرورت دارد که بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی و مراقبت و الزامات مربوطه اجرا شود.

نگرانی عمده در مورد بازگشت مسافران است، چرا که بسیاری از مسافران از این استان هستند که بازگشت آن ها نگرانی ها را افزایش می دهد، به علاوه از مرحله پیک بیماری کرونا در استان تهران عبور کردیم و روند بستری ها و اشغال تخت های ویژه رو به کاهش است.

انوشیروان محسنی بندپی ، استاندار تهران با بیان اینکه وضعیت پردیس سفید است و اسلامشهر نیز طی سه روز اخیر فوتی نداشته است، افزود:

ساعت فعالیت پاساژ‌ها تا شش عصر بوده است که با توجه به در پیش بودن تابستان و گرمی هوا با رعایت پروتکل های بهداشتی محدودیت ساعت فعالیت آن ‌ها برداشته شد و البته بعد نظارتی افزایش می‌یابد، همچنین مساجد استان تهران نیز همچون سراسر کشور برای انجام نماز‌های جماعت با رعایت نکات بهداشتی باز هستند.

فعالیت کارکنان ادارات به حالت قبل بازگشته البته با رعایت نکات بهداشتی، همچنین برای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و افراد بالای ۶۰ سال از ظرفیت دورکاری استفاده می‌شود، ضمن اینکه طبخ غذا و پذیرایی و مسائل این چنینی متوقف شده و جلسات نیز با رعایت فاصله گذاری و در کمترین زمان ممکن برگزار می‌شود.

مصوبه اجرای طرح ترافیک مربوط به ۲۷ اردیبهشت بود که درخواست کردیم به بعد از تعطیلات عید فطر موکول شود چرا که افزایش مسافران مترو از ۴۰۰ هزار نفر به ۸۰۰ هزار نفر و بازگشت یک سوم کارکنان به محل کار خطرات بیماری را افزایش می داد، ضمن اینکه نسبت به فعال کردن ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ ا اقدام شود که قرار شد این موضوع در جلسه شنبه آینده ستاد ملی کرونا تعیین تکلیف شود.

همکاری و همراهی مردم اثربخش‌ترین راه مقابله با بیماری کرونا است، چرا که طبق گفته متخصصان و سازمان جهانی بهداشت بیماری کرونا فعلا دارو و واکسن ندارد و آنچه می تواند چرخه انتقال را متوقف کند فاصله ‌گذاری اجتماعی و رعایت نکات و پروتکل ‌های مربوطه است.

 

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا