علت فوت حمیدالله سردارزهی از معتمدان استان سیستان و بلوچستان چه بود؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره علت فوت حمیدالله سردارزهی از معتمدان استان سیستان و بلوچستان خواهیم داشت! با ما همراه باشید. روز گذشته سه شنبه ۲۱ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی ، در خبری مظلع شدیم حمیدالله سردارزهی ، از معتمدان استان سیستان و بلوچستان و یکی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و پس از تحمل دو ماه رنج و سختی درگذشت.

علت فوت حمیدالله سردارزهی

حمیدالله سردارزهی از معتمدان برجسته و خوش نام چابهار ، همراه و همگام با مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران و پیگیر مطالبات و مشکلات مردم بود و نقش مهمی در اتحاد و برابری و برقراری صلح و دوستی در میان اقوام و وطوایف جنوب سیستان و بلوچستان و منطقه بلوچستان پاکستان داشت.

وی در شهرستان چابهار و دشتیاری از نفوذ بالایی در میان مردم برخوردار بود و همواره در جذب و مشارکت قشرهای مختلف در عرصه های اجتماعی و سیاسی به ویژه انتخابات نقش مهمی داشت. چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۶۴۵ کیومتری جنوب زاهدان مرکز این استان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.

اما علی ربیعی ، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه ۲۱ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی با صدور پیامی تاکید کرد: ” مطلع شدم سردار حمیدالله سردارزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد. برخی افراد همانند لوکوموتیو قطار به مثابه کشانه‌ های خیر و برکت و فرهنگ و ادب عمل می ‌کنند. زنده یاد سردارزهی از محورهای خیر جمعی در استان رنج دیده سیستان و بلوچستان بود.

در سمت دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با سازمان‌ های مردم نهاد زیادی در منطقه سروکار داشتم و نقش محوری و شخصیت اثرگذار آن مرحوم کاملا مشهود بود.

ضمن عرض تسلیت این واقعه جانسوز به مردم صبور استان سیستان و بلوچستان به خصوص مردم چابهار و دشتیاری، خانواده سردارزهی و همراهانش در خیر جمعی از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت، مغفرت و علو درجات را مسالت دارم. “

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن