دانستنی ها

فهرست رده بندی کشورهای جهان بر اساس میزان واردات

جدول یاب، محمد سیمری : شاید این سوال برای تان پیش آید که واردات یعنی چه؟ در پاسخ بایستی گفت به عمل خرید کالا از یک کشور خارجی و ورود آن به قلمرو گمرکی کشور مقصد، واردات گفته می شود؛ یا به کالاهایی که در کشور یا کشورهایی دیگر ساخته و تولید شده است و از راه تجاری به یک کشور دیگر وارد می شود، واردات گویند.

به طور معمول چون تهیه ی بعضی از کالاها برای برخی از کشورها امکان‌ پذیر نمی باشد و یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست، لذا آن کشورها با استفاده از کالاهای وارداتی، نیازمندی‌ های خود را تامین می‌ کنند.

در این مطلب شما را با فهرست رده بندی و رتبه بندی شده ی کشورهای جهان در موضوع واردات کالاها آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

جالب است بدانید بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط بانک جهانی، کشور ایالات متحده آمریکا با واردات ۲ هزار و ۳۵۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ میلادی، در رتبه نخست کشورهایی قرار دارد که بالاترین میزان واردات را در این سال داشته است. کشور ایالات متحده آمریکا با این میزان واردات، سهمی بیش از ۱۲ درصد از کل واردات جهان را به خود اختصاص داده است!

بعد از ایالات متحده آمریکا، کشور چین با واردات ۱ هزار و ۷۳۱ میلیارد دلاری خود، در رتبه دوم این فهرست رده بندی قرار دارد و کشور آلمان نیز با واردات بیش از ۱۱۰۰ میلیارد دلاری در رتبه سوم جهان قرار گرفته است. این سه کشور در میزان صادرات نیز مقام های اول تا سوم را دارا هستند!

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا