بهروز وثوقی و تمایلش به بازگشت به ایران

در این مطلب از بلاگ سایت جدولیاب می خوانید که، بازیگر قدیمی سینمای ایران در مصاحبه ی جدیدی بار دیگر از تمایل خود برای بازگشت به ایران گفته است.

نشریه چلچراغ در ویژه نامه ی نوروزی خود به مناسبت تولد بهروز وثوقی در اسفند ماه، مصاحبه ی مفصلی با او داشته است.

این سومین مصاحبه ی بهروز وثوقی با نشریه ی چلچراغ است. این نشریه در سال های ۹۸ و ۹۹ نیز گفتگوهای مفصلی با این بازیگر پیشکسوت داشت و امسال نیز مانند هر دو مصاحبه ی قبلی، بخشی از صحبت های بهروز وثوقی به آرزوی او برای بازگشت به وطنش اختصاص داشته است.

بهروز وثوقی که چند روز قبل ۸۴ ساله شد، در مصاحبه ی جدید خود گفت بازگشت خود به ایران را هنوز امکان پذیر نمی داند چرا که همواره از سوی برخی در داخل کشور مورد حمله قرار داشته و به همین دلیل مطمئن نیست بازگشتش عواقبی در پی نداشته باشد. او همچنین بار دیگر گفت آرزو دارد به ایران بازگردد اما نه برای فعالیت در سینما. این بازیگر پیشکسوت گفت دلش می خواهد تجربیات گذشته ی خود را به طور رایگان در اختیار جوانان علاقمند بگذارد.

در سال های اخیر بهروز وثوقی بارها از تمایل خود برای بازگشت به وطنش گفته و برخی از چهره های هنری داخل کشور نیز به حمایت از وی پرداخته و از مسئولین خواستار فراهم کردن شرایط بازگشت این بازیگر قدیمی به ایران شده اند. با این حال، مسئولین واکنش های مختلفی به این خواسته داشته اند. در حالی که برخی از آن ها ادعا کرده اند مشکلی برای بازگشت هنرمندان ایرانی قبل از انقلاب به ایران وجود ندارد، اما در مواردی شاهد واکنش تند و تیز برخی مسئولین در مخالفت با این خواسته نیز بوده ایم.

بهروز وثوقی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۱۶ در خوی از بازیگران سینمای پیش از انقلاب است. او تجربه ی همکاری با کارگردانان مشهوری همچون ناصر تقوایی، مسعود کیمیایی، علی حاتمی، امیر نادری، شیرین نشاط و بهمن قبادی را داشته است. قیصر، گوزن‌ ها، تنگسیر، سوته‌ دلان، داش آکل، طوقی و همسفر از جمله آثار درخشان کارنامه وثوقی هستند.

بهروز وثوقی در سال ۵۷ برای بازی در فیلم گربه در قفس به کارگردانی بهمن زرین دست به آمریکا رفته بود که این سفر با انقلاب اسلامی ایران مصادف شد. پس از این اتفاق او دیگر هرگز به ایران بازنگشت و در کالیفرنیا مقیم شد. بهروز وثوقی از آن زمان دیگر فعالیت چشمگیری در عرصه ی بازیگری نداشته است.

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا