تشخیص ابتلای افراد به کووید ۱۹ تنها با یک تنفس

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره تشخیص ابتلای افراد به کووید ۱۹ تنها با یک تنفس خواهیم داشت! با ما همراه باشید. به تازگی استارتاپ Breathonix موفق به ارائه راهکاری سریع در تشخیص بیماری کرونا شده است!

Breathonix از طریق تست تنفس، می ‌تواند ابتلا به ویروس کووید-۱۹ را در عرض یک دقیقه و با دقتی در حدود ۹۳ درصد در مقایسه با آزمایش‌ های بالینی موجود تشخیص دهد. استارتاپ سنگاپوری Breathonix ادعا می ‌کند که از طریق تست تنفس توانسته است تاکنون، ۱۸۰ بیمار مبتلا کرونا را تشخیص دهد.

تست PCR برای تشخیص کرونا ممکن است چند ساعت طول بکشد، ولی روش ارائه شده توسط استارتاپ سنگاپوری، کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد و نیاز به پردازش‌های آزمایشگاهی ندارد. استارتاپ سنگاپوری در بیانیه‌ ای اعلام کرد:

” تشخیص سریع بیماری، یکی از راهکارهای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا است. با استفاده از تست تنفس می ‌توان به سرعت از ابتلا به بیماری مطلع شد و جلوی شیوع بیشتر بیماری گرفته می شود. “

جیا ژونان ، بنیانگذار و مدیر عامل استارتاپ Breathonix اعلام کرد که در ابتدا قرار بود این فناوری برای تشخیص زودهنگام سرطان ریه به کار گرفته شود. برای تست تشخیص کرونا، بیمار باید داخل محفظه متصل به نازل یکبار مصرف نفس بکشد. طیف سنج متصل به محفظه ترکیبات آلی بازدم وی را با کمک نرم افزار مبتنی بر یادگیری ماشینی تجزیه و تحلیل می‌ کند و در زمانی کمتر از یک دقیقه نتیجه تست را مشخص می ‌‌کند.

تست تنفس به راحتی انجام می ‌شود و نیازی به پرسنل آموزش دیده یا پردازش آزمایشگاهی ندارد! نتایج به صورت بلادرنگ ارائه می‌ شود. این فناوری می‌ تواند به عنوان راهکاری مفید جهت غربال گری در مکان ‌هایی که تعداد زیادی در آن حضور دارند، به کار برده شود.

Breathonix با همکاری مرکز ملی بیماری‌ های عفونی (NCID) فناوری جدید را مطابق با استانداردهای آزمایش ‌های بالینی مورد بررسی قرار داده‌ است. شواهد نشان می ‌دهد که فناوری جدید می ‌تواند با دقت ۹۵ درصد عدم ابتلا به بیماری و با دقت ۹۳ درصد عدم ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را نشان می ‌دهد. این راهکار برای مکان‌ های پرترافیک مانند فرودگاه‌ ها، مراکز تجاری و خوابگاه‌ ها کاربرد خوبی دارد و می‌ تواند به سرعت افراد مبتلا به کووید-۱۹را در سریع‌ ترین زمان ممکن شناسایی کند!

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن